V szkolenie dla użytkowników Matrycy

20120913-14 11 200Uczestnikom 5. szkolenia wprowadzającego dla użytkowników Matrycy kalkulacyjnej, które odbyło się w Warszawie w dniach 13-14 września 2012 r., bardzo podobała się możliwość porównania za pomocą tego narzędzia struktury dochodów gmin i proporcji wydatków w oświacie. Sugerowano też, by informacje o doświadczeniach Federacji Inicjatyw Oświatowych w prowadzeniu szkół i obniżaniu kosztów ich funkcjonowania były dostępne dla partnerów w gminach. Z zadowoleniem przyjęto nowy moduł dotyczący obliczania subwencji (algorytm nie jest znany – prawdopodobnie niewiele osób zastanawia się, jak w szczegółach jest naliczana subwencja dla gmin).

Słuchacze byli świetnie przygotowani do dyskusji i oceny aplikacji. Usłyszeliśmy wiele cennych komentarzy. Przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego chętnie odpowiadali na wątpliwości zgłaszane przez stowarzyszenia. Radzili, jak i dlaczego warto dojść do porozumienia z władzami lokalnymi, podawali przykłady spraw, które zostały załatwione w ich miejscowościach.

W spotkaniu wzięło udział 13 osób - reprezentantów sześciu samorządów i dwóch stowarzyszeń rozwoju wsi. Przyjechali do nas z gmin: Ustrzyki Dolne i Iwonicz Zdrój (woj. podkarpackie), Żerków i Orchowo (woj. wielkopolskie), Złotoryja (woj. dolnośląskie), Wołczyn (woj. opolskie), Banie Mazurskie (woj. warmińsko-mazurskie) i Drzycim (woj. kujawsko-pomorskie).

 

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06

Simple Image Gallery Extended

 

Program Kapitał Ludzki Federacja Inicjatyw Oświatowych Europejski Fundusz Społeczny