VIII szkolenie dla użytkowników Matrycy

Grupa biorąca udział w 8. szkoleniu wprowadzającym dla użytkowników Matrycy kalkulacyjnej, które odbyło się w Warszawie w dniach 6-7 grudnia 2012 r., skupiła się na procesie przekazywania szkół organizacjom pozarządowym. Dlatego szczególnie wysoko oceniano tę część Matrycy, która dotyczy obliczania potencjalnej dotacji dla szkół, zwłaszcza wyliczania części subwencji oświatowej przypadającej na daną szkołę.

Zgłoszono potrzebę uzyskania wydruku danych w Matrycy. Proponowano rozważenie możliwości przygotowania oprogramowania wyliczającego wynagrodzenia jako ważnego elementu planowania nowej szkoły. Ustalenie płac jest krytycznym elementem procesu organizowania szkoły przez SRW, dlatego problem ten budził żywe zainteresowanie. Wnioskowano też o przycisk "pobierania danych" z kalkulatora dotacji do części liczącej dane dla szkoły alternatywnej.

W szkoleniu wzięło udział 18 osób - przedstawicieli 8 samorządów i 7 stowarzyszeń rozwoju wsi. Uczestnicy przyjechali do nas z gmin: Węgorzewo i Lidzbark Welski (woj. warmińsko-mazurskie), Mielno (woj. zachodniopomorskie), Kozłów (woj. małopolskie), Przysucha, Wieliszew i Żabia Wola (woj. mazowieckie), Zalesie i Garbów (woj. lubelskie), Dziadowa Kłoda (woj. dolnośląskie), Baćkowice (woj. świętokrzyskie) i Orchowo (woj. wielkopolskie).

 

Program Kapitał Ludzki Federacja Inicjatyw Oświatowych Europejski Fundusz Społeczny