4 Wyliczanie dotacji dla oddziału przedszkolnego (prowadzonego w szkole publicznej)

Jeśli jesteśmy w posiadaniu danych odpowiadających opisowi poszczególnych pól, wprowadzamy je bezpośrednio do tabeli, stawiając kursor na odpowiednim polu edycji danych (analogicznie jak dla przedszkoli w poprzednim formularzu):

  • w pierwszym wierszu liczbę dzieci w oddziale, dla którego wyliczamy dotację; 
  • w drugim wierszu dotacja na dziecko w oddziale przedszkolnym przy szkole publicznej prowadzonej przez inny podmiot niż JST, wyliczona jako średnia wydatków na prowadzenie oddziałów przedszkolnych przez samorząd w przeliczeniu na jedno dziecko.

  • w trzecim wierszu liczbę dzieci posiadających orzeczenia/opinie poradni;
  • w czwartym wierszu kwotę dotacji dla dzieci z orzeczeniami /opiniami.

Kolejny raz zatwierdzamy wpisane dane używając przycisku Zapisz. Spowoduje to ponowne zsumowanie wpisanych danych i zapisanie wyniku w ostatnim wierszu formularza. Będzie to Całkowita kwota dotacji dla publicznego oddziału przedszkolnego prowadzonego przez organ inny niż JST.

Poniżej formularza znajduje się szczególna tabela, która pokazuje jaka część obliczonej dotacji należy się naszemu oddziałowi przedszkolnemu z uwagi na jego formę organizacyjną:

Jeżeli wartość dotacji jest niezerowa (czyli wprowadziliśmy dane liczbowe dające według algorytmu niezerową wartość dotacji), to zaznaczając kropką w drugiej kolumnie o tytule Wybierz ten wiersz, który odpowiada formie prowadzenia edukacji w naszym oddziale przedszkolnym (według opisu w kolumnie pierwszej) odczytamy na jaką kwotę dotacji możemy liczyć. 

Dla jednej placówki możemy wybrać w Matrycy tylko jedną formę organizacyjną. Możemy obliczać – sprawdzać różne warianty, ale ostatecznie zapamiętamy wszystkie wyliczenia dla jednego wariantu.

Kliknięcie przycisku Zapisz zapamięta nasz wybór do dalszych obliczeń dotyczących kalkulowania budżetu placówki wraz z kosztami jej prowadzenia, kosztami utrzymania budynku czy wynagrodzeń .

Gdy nasuniemy kursor na ikonę informacji, to wyświetlony zostanie komentarz podpowiadający dotyczący przyległego pola. Np.:

Zamykamy przez naciśnięcie krzyżyka w prawym górnym rogu okna informacyjnego.

Nasunięcie kursora na inną ikonę informacji spowoduje zmianę zawartości okna.